İkinci el ve sıfır paletler için fiyat teklifi alın
İhtiyacınıza özel palet ve sandıklar için firmamıza bilgilerinizi gönderin, en kısa sürede fiyat teklifini alın

İkinci El Palet Fiyatları

Tüm ahşap sandık ve palet ihtiyaçlarınız için bizi arayın. veya (532) 290 80 43

İkinci el palet fiyatları; paletin yapıldığı ağacın türüne, palette kullanılan kerestenin kalınlığına, keresteler arasında bulunan boşluğa ve başka bir çok kritere göre ikinci el palet fiyatları değişiklik göstermektedir.

İkinci El Palet Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Palet Ölçüsüne Göre İkinci El Palet Fiyatları Değişir

Palet ölçüsü, paletten palete farklılık göstermektedir. Euro palette 80×120 cm ölçü kullanılırken ahşap paletlerde ölçüler değişiklik gösterebilmektedir.

Ahşap paletlerde, 60×60 cm, 60×80 cm, 80×80 cm, 80×120 cm, 100×120 cm, 120×120 cm gibi ölçüler kullanılabilmektedir. Ayrıca özel ölçülerde de palet yapılabilmektedir.

Palette Bulunan Kereste Sayısının 2. El Palet Fiyatlarına Etkisi

Birçok farklı türde ve farklı boyutta palet bulunmaktadır. Bir işletmenin ürünlerine bağlı olarak ihtiyacı olan palet de değişebilmektedir.

Bazı paletlerde daha fazla kereste kullanılmaktadır. Kullanılan kereste paletin daha dayanıklı olmasını sağlar. Bu şekilde fazla kereste kullanılması, palet fiyatını etkilemektedir.

Keresteler Arasındaki Boşluğun 2’nci El Palet Fiyatlarına Etkisi

İkinci el palet fiyatlarını etkileyen bir unsurda kerestelerin arasında bulunan boşluktur. Bu boşluklar bazen geniş olur bazen dar olur ve bazı paletlerde keresteler arasında hiç boşluk olmaz. Keresteler birbirine bitişik şekilde çakılabilmektedir.

Bazı işletmelerin ürünleri geniş olur. Geniş ürünlerin taşınması için keresteler arasında boşluğu fazla olan palet tercih edilir. Palette kullanılan kerestelerin, arasındaki boşluk daha az olursa kereste sayısının artmasına sebep olur. Bu durumda 2’nci el palet fiyatlarını etkilemektedir.

Kerestenin Kalınlığının İkinci El Palet Fiyatlarına Etkisi

Kullanılan kerestenin türü, kereste sayısı ve keresteler arasındaki boşluk ikinci el palet fiyatlarını etkilediği gibi kerestenin kalınlığı da 2. el palet fiyatlarını etkilemektedir.

Palette bulunan keresteler ne kadar kalın olursa, paletin dayanıklılığı o kadar fazla olur. Daha ağır yüklerin taşınması mümkün hale gelir. Bu tür ikinci el paletlerde, kerestesi ince olan ikinci el paletlere göre daha pahalı olur.

İkinci el palet fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, her türlü ikinci el palet alım ve satımı yapmaktadır.

İkinci El Ahşap Palet Fiyatları

Ahşap palet fiyatları da yukarda belirtilen kriterlere göre fiyatlandırılır. İkinci el ahşap palet fiyatları paletin yıpranmış olması ile doğrudan alakalıdır.

İkinci el ahşap palet fiyatları, miktara göre de farklılık gösterebilmektedir. Satın alınacak palet sayısı artınca firmamız ikinci el ahşap palet fiyatlarında indirime gitmektedir. Ayrıca alınacak olan palet sayısına göre nakliyat firmamız tarafından yapılmaktadır.

İkinci El Euro Palet Fiyatları

İkinci el euro palet fiyatları da ikinci el ahşap palet fiyatları gibi belirlenir. İkinci el euro palet fiyatlarında da alınacak palet adetine göre belli oranlarda firmamız indirim yapmaktadır.

Ayrıca yine ahşap paletlerde olduğu gibi adet sayısına bağlı olarak nakliyat masrafları firmamız tarafından karşılanmaktadır.

İkinci El Plastik Palet Fiyatları

İkinci el plastik paletlerde Plastik paletlerin ahşap paletlere göre bir dezavantajı vardır ve bu da plastik paletin tamir edilememesidir. Bununla birlikte, ahşap paletler ve Euro paletler tek bir koşulda tamir edilebilir ve kullanılabilir.

İkinci el plastik palet satışı Ahşap paletlerde ve Euro paletlerde olduğu gibi firmamız tarafından taşıma işlemi de çıkarılacak miktara bağlı olarak gerçekleştirilmektedir.

whatsapp

Teklif Alın