İkinci el ve sıfır paletler için fiyat teklifi alın
İhtiyacınıza özel palet ve sandıklar için firmamıza bilgilerinizi gönderin, en kısa sürede fiyat teklifini alın

İhracat Sandığı

Tüm ahşap sandık ve palet ihtiyaçlarınız için bizi arayın. veya (532) 290 80 43

İhracat sandığı; özellikle uluslararası ticarette kullanılan sevkiyatı yapılan ürünün korunmasını ve nakliyat sırasında kolaylık sağlaması için kullanılan bir araçtır.

İhracat Sandığı Nedir?

Avrupa Birliği standartlarına göre üretilen ihracat sandıkları bazı düzenlemeler çerçevesinde üretilmesi gerekmektedir. Bu kurallar Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki ticaret için geçerlidir.

Avrupa Birliği’nin ihracat sandıkları için belirlediği kriterlerden biri; İhracat sandığı çam ağacından yapılması gerekmektedir. Çam ağacından yapılmış ihracat sandıkları daha dayanıklıdır. Çam ağacı dayanıklı ve esnek bir ağaç olduğundan, çam ağacından yapılmış ihracat sandıkları, taşıma sırasında ürünlerin zarar görmesini önler.

İhracat sandıklarının üretiminde uygulanacak bir diğer kural ise nem oranıdır. Burada da Avrupa Birliği’nin belirlediği standartlara göre ihracat kutularındaki nem oranı %20 ile %25 arasında olmalıdır. Nem oranı düşükse, ihracat sandığının yapıldığı ağaç taşıma sırasında kırılabilir. Nem oranı yüksekse, ihraç edilen ürün nemden zarar görebilir.

Dışa aktarma kutularının boyutu için belirli bir standart yoktur. Firmaların ihtiyaçlarına göre farklı ebatlarda ihracat sandıkları üretilebilmektedir.

İhracat sandıkları birden fazla bölme ile yapılabilir. Bölme siz olarak üretilebildiği gibi gerektiğinde birden fazla bölme de üretilebilir.

İhracat Sandığı Özellikleri

  • İhracat sandıkları dayanıklı ve uzun ömürlü olan çam ağacından yapılmaktadır.
  • İhracat sandıkları ihtiyaç durumuna göre bir veya birden fazla bölmeli olarak yapılabilmektedir.
  • İhracat sandıklarının standart ölçüsü yoktur ihracat yapacak firmanın belirlediği ölçülerde üretilir.
  • İhracat sandıkları; trans palet, forklift veya vinç ile kolaylıkla taşınabilir.
  • İhracat sandıkları ürünlerin taşınmasını kolaylaştırdığı gibi ürünlerin zarar görmesini de engeller.

İhracat Sandığı Fiyatları

İhraç sandıklarının fiyatları sandığın ölçülerine göre değişmektedir. İhracat sandıkları, üretilen ve stokta tutulan sandık türleri arasında yer almamaktadır. Çünkü her firmanın farklı boyutlarda ihracat sandıklarına ihtiyacı vardır.

Sandığa ihtiyacı olan firma en uygun ölçüleri belirterek sipariş verebilirler. Firmamız her türlü ihracat sandığı üretmektedir. İhracat sandığı fiyatı hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

whatsapp

Teklif Alın