İkinci el ve sıfır paletler için fiyat teklifi alın
İhtiyacınıza özel palet ve sandıklar için firmamıza bilgilerinizi gönderin, en kısa sürede fiyat teklifini alın

Ahşap Palet (Tahta Palet)

Tüm ahşap sandık ve palet ihtiyaçlarınız için bizi arayın. veya (532) 290 80 43

Ahşap Palet Nedir?

Ahşap paletler, çam ve kavaklardan yapılmış belirli boyutlardaki paletlerdir. Yük taşımacılığında, hızlı ve pratik taşıma için ahşap paletlerin kullanılması gerekmektedir. Palet, yükün taşınmasını sağlamaz, sadece yük taşımacılığının rahatlığı için kullanılan bir araçtır.

Ahşap paletler, çam ve kavak ağaçlarının belirli boyutlarda birleştirilmesiyle elde edilebilir. Farklı ahşap palet türleri vardır. Bununla birlikte, tüm ahşap paletler, alt kısımda ortalama 15 cm’lik boşluklar olacak şekilde yapılır. Forklift veya trans palet ile kolayca taşınabilmesi için gerekli olan boşluktur.

Ahşap Palet Ölçüleri

Ahşap palet boyutları değişebilir. Ancak ahşap palet ebatlarında uluslararası ticarette 80×120 cm ebatları daha çok kullanılmaktadır. Bu değerin uluslararası ahşap palet ölçülerinde belirlenmesi ve ticarette kullanılacak araçlarda maksimum alanın kaplanması sağlanmaktadır.

80×120 palet boyutları her zaman kullanılmaz. Özel ölçülerde kullanılabilir. Müşterilerin ihtiyaçlarına göre firmamız çeşitli ebatlarda ahşap paletler üretmektedir.

İkinci El Palet

Kullanılmış paletler sıfır palet fiyatından daha ekonomik oldukları için sıklıkla tercih edilmektedir. 2. El palet, bir kez veya birkaç kere kullanılan paletler artık ihtiyaç duyulmadığı için satılması ile ortaya çıkar.

2. el palet de yıpranabilir. Yük taşımacılığı sırasında 2. el paletlerin ahşabında kırılmalar olabilir. Küçük kullanılmış palet problemleri kısa sürede tamir edilebilir ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Ancak ağır hasar görmüş 2. El paletler hurda palet sınıfına girer ve sağlam parçalar ile bir ahşap palet yapılır.

Firmamız 2. el palet alım satımı ile her türlü ilgilenmektedir. Kırık, hasar görmüş ve ya kullanılmış paletler onarılır ve tekrar devreye alınır.

Ahşap Palet Fiyatları

Palet fiyatları kullanılan malzemeye, kaliteli işçiliğe, palet boyutlarına ve palet tipine bağlı olarak değişmektedir.

Ahşap paletlerin fiyatları, kullanılan ahşabın türüne bağlı olarak değişebilir. Çam veya kavak arasında fark olduğu için bu durum fiyatları da etkilemektedir. Palet fiyatlarındaki bir diğer etkileyici unsur da işlemenin işlenmesidir. İşçilik kalitesi, ahşap paletin ömrünü etkileyen bir faktördür.

Palet fiyatlarında belirleyici olan bir diğer kriter ise ahşap paletlerin büyüklüğüdür. Ahşap palet ölçüleri istenildiği gibi özel ölçülerde olabilir. Ahşap paletlerin boyutlarının değiştirilmesi, kullanılan malzemenin artmasına veya azalmasına neden olmakta ve bu da palet fiyatlarını etkilemektedir.

Palet tipi de palet fiyatlarını etkiler. Çift taraflı palet ile tek taraflı palet arasında ahşap palet fiyatlarını etkileyen malzeme farkı vardır.

Firmamız ile irtibata geçerek istediğiniz ölçülerdeki paletler için fiyat alabilirsiniz

whatsapp

Teklif Alın